,

W małej sycylijskiej wiosce żyje aż dziewięciu stulatków

przez Patrycja Kaminska

Świeże powietrze, piękne krajobrazy oraz woda dobrej jakości – oto sekrety długowieczności mieszkańców niewielkiej sycylijskiej wiosce Montemaggiore Belsito, położonej niedaleko Palermo. Mieszka tam aż dziewięciu stulatków.

W wiosce Montemaggiore Belsito, liczącej 3.500 mieszkańców, w ostatni wtorek odbyła się ceremonia pod hasłem „Stulecie i jeszcze więcej” na cześć osób, które osiągnęły wiek ponad stu lat. Dziewięć osób żyjących w tej wiosce jest w wieku od 100 do 102 lat.

 

To zaszczyt dla rady miasta i dla całej społeczności móc świętować z naszymi dziewięcioma stulatkami”, powiedziała burmistrz Montemaggiore Belsito, Mariangela Traina.

 

Najstarsza z mieszkańców wioski to 102-letnia Filippa Lentini, trochę młodsi są Rosario Gullo i Rosina Siragusa (oboje w wieku 101 lat), następnie zaś w wieku 100 lat są Paolina Catalano, Agata Geraci, Vincenzo Impellitteri, Santa Rizzo, Giuseppe Militello oraz Mercurio Fiorella.

 

Włosi ogólnie znani są z długowieczności, szczególnie zaś mieszkańcy Sardynii, która ma największy procent mieszkańców, którzy przekroczyli wiek stu lat. Najstarsza obecnie żyjąca osoba w Europie również pochodzi z Włoch.

Poprzedni

Włoskie małżeństwo anulowane przez zbytnie przywiązanie małżonka do matki

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. I z Rzymu także!

Następny

Dodaj komentarz