,

W Mediolanie dzień bez samochodu

przez Hanna Szendzielorz

Festa della bici po raz pierwszy będzie obchodzona w Mediolanie 9 maja 2010r. Oprócz zakazu ruchu drogowego tego dnia, organizowane będą wydarzenia kuluralno-rozrywkowe w różnych częściach miasta.

W najbliższą niedzielę, 9-ego maja, w Mediolanie będzie zakaz poruszania się samochodami w centrum miasta. W ten sposób Mediolańczycy będą obchodzić po raz pierwszy Festa della bici (Święto Roweru). Mediolan przystąpił do akcji Bicity zapoczątkowanej przez Ministra Środowiska, która ma na celu promowanie miast, które mają najwięcej ścieżek rowerowych i miejsc przystosowanych do poruszania się wyłącznie rowerami.  W związku z tą akcją władze Mediolanu mają w planie przystosować w mieście ulice, place, obiekty przyrodnicze i historyczne tylko dla ruchu rowerów.  Miasto przyłączając się do inicjatywy zorganizowało również w różnych częściach miasta serie wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.

 

W niedzielę, w godzinach 10-18, zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu samochodów oraz motorów obszar Navigli, natomiast w pozostałych rejonach będą pozamykane poszczególne drogi. Ruch będzie dozwolony jedynie dla mieszkańców zamkniętych obszarów, oraz taksówek, środków transportu publicznego i środków bezpieczeństwa tzn. karetek, wozów strażackich.

Poprzedni

Inter Mediolan zdobywcą Coppa Italia

Warta 17mln euro posiadłość Eto’o

Następny

Dodaj komentarz