,

W Neapolu aresztowano 32 fałszywych inwalidów

przez Patrycja Kaminska

Neapolitańscy karabinierzy aresztowali w środę 32 osoby z fałszywymi zaświadczeniami o inwalidztwie, dzięki którym udało im się wyłudzić renty od rządu o łącznej wartości miliona euro.

Jak wynika z ustaleń karabinierów fałszywi inwalidzi stanowili zorganizowaną grupę przestępczą. Już w 2010 i 2011 roku policja zdemaskowała podobną grupę trudniącą się wyłudzaniem rent od włoskiego ZUS-u.

 

Tym razem karabinierzy rozbili szajkę oszustów, którzy podawali się za inwalidów, posługując się fałszywymi zaświadczeniami i pobierając nielegalnie renty inwalidzkie. Łączną sumę wyłudzonych pieniędzy oszacowano na milion euro. Wszyscy aresztowani pochodzą z neapolitańskiej dzielnicy Poggioreale.

 

Wśród oszustów znajdują się też osoby, które podawały się za niewidome, a jednocześnie posiadali prawo jazdy i prowadzili samochody czy motocykle. Policja prowadzi obecnie dochodzenie w służbie zdrowia i administracji publicznej, próbując ustalić, kto jest odpowiedzialny za wydanie fałszywych zaświadczeń inwalidzkich.

Poprzedni

Pediatra dla włoskich dzieci tylko do 7. roku życia?

Co szykuje Wenecja na tegoroczny karnawał?

Następny

Dodaj komentarz