,

W Rzymie wzrosną ceny komunikacji miejskiej

przez Patrycja Kaminska

Złe wiadomości dla turystów planujących wakacje w Rzymie. W stolicy Włoch od jutra wzrosną ceny komunikacji miejskiej, a na początku czerwca zdrożeją taksówki.

W Rzymie bilet autobusowy od dawna kosztował euro, a od jutra jego cena wzrośnie. Podwyżka będzie dość drastyczna, gdyż ceny wzrosną o pięćdziesiąt procent. Jedyną zaletą podwyżki jest fakt, że przy okazji przedłużono ważność biletu z 75 do stu minut, co może jednak nie wystarczyć na przejechanie z jednego końca miasta na drugi, ponieważ autobusy kursują rzadko, a ulice, zwłaszcza w centrum, są zawsze zatłoczone.

Dość skomplikowane są nowe opłaty za korzystanie z taksówek. Taryfa wyjściowa wynosi jeden euro dziesięć centów za kilometr, ale tylko do momentu, gdy na liczniku pojawi się 11 euro, potem taryfa za jeden kilometr wzrasta do euro trzydziestu centów, a kiedy należność za kurs przekroczy 24 euro, wynosi już euro sześćdziesiąt.

Przewidziano zniżki dla samotnych kobiet korzystających z taksówek w godzinach nocnych, dla chorych jadących do szpitala oraz dla młodzieży wracającej z dyskoteki.

Poprzedni

Włoscy lekarze wszczepili najmniejsze sztuczne serce

Wiec pod rzymskim Panteonem po zamachu na włoskie liceum

Następny

Dodaj komentarz