Wakacje na kempingu we Włoszech

Włochy od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród turystów.

Zabytki i liczne atrakcje turystyczne, piękna pogoda, ciepłe morze, a także szerokie zaplecze noclegowo-usługowe powodują, że jest to jeden z głównych kierunków turystycznych.

Doskonale do przyjęcia gości z całego świata przygotowane są nie tylko liczne hotele czy pensjonaty, ale też bardzo popularne we Włoszech kempingi i pola namiotowe.

Od Wybrzeża Adriatyku przez słoneczną Toskanię, aż po Rzym, czy popularne wyspy – wszędzie tam znajdziemy świetnie zorganizowane miasteczka kempingowe.

Kilkaset 3, 4 i 5 gwiazdkowych campingów śmiało określić można mianem samowystarczalnych wakacyjnych miasteczek, które w swojej ofercie posiadają nie tylko wygodne zakwaterowanie ale też baseny, boiska sportowe, bary, restauracje i duże supermarkety, a także cały szereg dodatkowych atrakcji dla dzieci i młodzieży.

To właśnie animacje i parki wodne są jednym z głównych magnesów przyciągających na wakacje na kemping do Włoch rodziny z dziećmi.

Specjalnie dla osób planujących wakacje na jednym z włoskich ośrodków kempingowych portal turystyczny CampingMania.pl przygotował listę najlepszych kempingów z basenami we Włoszech, gdzie znajdziemy dokładne opisy i galerie zdjęć.

Wszystko pod ręką

Największe campingi pomieścić mogą jednorazowo nawet 10 tysięcy gości, a ilość i różnorodność atrakcji, zaplecze gastronomiczne i usługowe powoduje, że nie trzeba opuszczać kempingu przez cały okres wakacji, bo wszystko jest na miejscu.

Jeśli jednak poza odpoczynkiem chcielibyśmy trochę pozwiedzać, to sporo kempingów również jest na to przygotowanych. Na wielu z nich znajdziemy punkty informacji turystycznej, gdzie uzyskamy wszelkie informacje o ciekawych miejscach w okolicy, często możemy tam również zarezerwować bilety wstępu na okoliczne atrakcje bez konieczności czekania w długich kolejkach.

Niektóre z nich, szczególnie te położone blisko popularnych miejscowości turystycznych jak choćby Wenecja, Rzym czy Florencja przygotowują dla swoich gości zorganizowane wycieczki z przewodnikiem.

Na kemping także z małymi dziećmi

Kluby dziecięce, gry i konkursy, wieczorne Baby Dance i wspólna zabawa, brodziki dla maluchów i place zabaw to nie wszystko.

Nowoczesne ośrodki kempingowe dbają nie tylko o atrakcje dla dzieci w każdym wieku, ale też o właściwy poziom zaplecza sanitarnego.

Praktycznie normą na 4 i 5 gwiazdkowych ośrodkach stało się wyposażenie sanitariatów w udogodnienia dla małych dzieci i niemowląt.

Specjalnie dla potrzeb najmłodszych gości ogrzewane sanitariaty posiadają rodzinne łazienki z wanienkami i matami do przewijania.

Włoskie kempingi najpopularniejsze w Polsce

Klimat, stosunkowo niewielka odległość, wysoki poziom oferowanych usług i często atrakcyjne położenie włoskich campingów powoduje, że wśród miłośników turystyki kempingowej Włochy obok Chorwacji od lat cieszą się w naszym kraju największą popularnością.

Szeroki wybór, począwszy od kameralnych kempingów po doskonale zorganizowane, duże miasteczka wakacyjne z atrakcjami dla wszystkich grup wiekowych to gwarancja, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Mediolan stolicą uniwersytecką: czołowa włoska metropolia notuje rekordową ilość studentów

Pizza idealna – tylko we Włoszech!