,

Wakacje w Grecji – które wyspy warto zwiedzić?

przez bedy

Grecja – kraj piękny, ciepły…po prostu urokliwy. Każdego roku ściąga rzeszę turystów z całego świata. Głównym atutem Grecji są wyspy. Każda z nich posiada jeden wspólny “grecki klimat” i jest przy tym bardzo unikalna. Jakie wyspy w Grecji warto zwiedzić? Które naprawdę są warte zobaczenia?

Spędzasz wakacje w Grecji? Wybierz się na Kos

 

Kos jest jedną z najchętniej odwiedzanych wysp w Grecji.  Jest to wyspa w archipelagu Sporagów na Morzu Egejskim u wybrzeży Turcji. Wyspa ta zachwyca z jednej strony małą powierzchnią, z drugiej niezwykłą unikalnością. Cechą charakterystyczną są białe budowle. Ma to związek między innymi z Hipokratesem, który prawdopodobnie się tutaj urodzin. W centrum wyspy znajduje się Drzewo Hipokratesa – w mieście znajduje się także muzeum dedykowane tej postaci.

 

Wakacje w Grecji? Nie zapomnij też o Rodos

 

Rodos była jedną z pierwszych wysp, która tak licznie ostatnimi laty zaczęła przyciągać turystów.  Ta wyjątkowa wyspa znajdująca się  na Morzu Egejskim, o powierzchni 1,4 tys. km². Jest to największa wyspa w archipelagu Dodeganezu. Stolica wyspy to Rodos – przyjęło się, że jest to główne centrum komunikacji morskiej w tym rejonie. Podstawową zaletą tego miejsca są śródlądowe osady, które nawiązują do historii Greków. To one tutaj przyciągają turystów.

 

Jadąc na wakacje w Grecji warto też zobaczyć Korfu

 

Korfu od kilkunastu miesięcy cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród osób odwiedzających Grecję i chcących lepiej poznać ten region.  Korfu znajduje się w północnej części Morza Jońskiego. Wyspa przyciąga turystów pięknymi widokami. Jeżeli chodzi o klimat jest to zdecydowanie jedna z chłodniejszych wysp greckich.

 

Warto spędzić wakacje w Grecji. Ma ona tyle wyjątkowych wysp, że ten kierunek podróży można wybrać nawet kilka razy. Więcej na stronie https://www.wycieczka.pl/przewodnik/grecja.html

Poprzedni

Fototapety z włoskimi uliczkami

Podróż do Wiecznego Miasta, czyli wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.

Następny

Dodaj komentarz