Walczy o życie, bo walczyła o torebkę…

przez Anna Smolinska

Neapol. Studentka walczy o życie wskutek nieudanej grabieży dokonanej przez dwóch nieletnich neapolitańczyków. Od 24 godzin znajduje się na intensywnej terapii w stanie śpiączki.
Wczoraj wieczorem, w centrum Neapolu w okolicach placu Dante, młoda, 27-letnia kobieta była ofiarą napadu. Dwóch nieletnich złodziei, jadących na skuterze, próbowało wyrwać jej torebkę. Młoda kobieta, studentka z okolic Salerno, broniła się nie puszczając torebki. Złodzieje nie zwolnili szybkości pociągając za sobą studentkę. Ofiara wielokrotnie uderzyła głową o asfalt wskutek czego obecnie przebywa w komie i walczy o życie.
Sprawcy przestępstwa, dzięki identifikacji siostry i kolegi, którzy byli obecni podczas zdarzenia, zostali schwytani. Okazuje się, że obydwoje są nieletni (15 i 17 lat). Prezydent miasta, Rosa Jervolino wyraziła swoje zaniepokojenia zaistaniałym faktem, tym bardziej, że sprawcami przestępstwa są tak młodzi ludzie.

Słynne schody Perugii

Młody, piękny i opalony