,

Walentynki? Najlepiej spędzić je w Weronie

przez Patrycja Kaminska

Dla wielu osób Werona to najromantyczniejsze miasto Włoch i stolica zakochanych, którzy licznie przybywają do tego miejsca w dniu św. Walentego. 14 lutego miasto zawsze przygotowuje ciekawą i barwną ofertę wydarzeń i niespodzianek. Tego dnia po prostu nie sposób się tam nudzić.

W Weronie dużo dzieje się już na tydzień przed Świętem Zakochanych, w czasie którego trwają przygotowania na wielki finał 14 lutego. Ulice miasta są dekorowane czerwonymi sercami, które będą wskazywać najbardziej romantyczne miejsca i zaułki w mieście Romea i Julii.


W centrum Werony na Piazza dei Signori zostanie rozpostarte wielkie czerwone serce, wokół którego ustawione są stragany, również w kształcie serca, na których można kupić miłosne prezenty. Poza tym, na dziedzińcu Mercato Vecchio od 11 do 14 lutego na wielkiej tablicy zakochani mogą pisać miłosne wyznania. Na autorów najbardziej romantycznych wiadomości czekają nagrody.

Parę dni przed Walentynkami, 11 lutego o godzinie 18.15, na Piazza dei Signori na wielkim sercu pośrodku placu zbierają się zakochani i wymieniają długie pocałunki przez około minutę.


Oprócz wydarzeń zorganizowanych z okazji Święta Zakochanych warto zwiedzić również miejsca związane z historią Romea i Julii. W tygodniu poprzedzającym 14 lutego miasto oferuje też specjalne wycieczki z przewodnikiem po najsłynniejszych miejscach, w których rozegrała się szekspirowska tragedia.

Poprzedni

San Faustino

Dziś rozpoczął się 62. Festiwal w Sanremo

Następny

Dodaj komentarz