,

Warta 17mln euro posiadłość Eto’o

przez Hanna Szendzielorz

Znany piłkarz zainwestował 17 milionów euro w mieszkanie. Astronomiczna cena nie zniechęciła go do zakupu jednego z prawdopodobnie najpiękniejszych apartamentów, znajdujących się w samym centrum jednego z najbogatszych miast Europy.

Napastnik Inter Mediolanu, Samuel Eto’o, kupił mieszkanie w centrum Mediolanu o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych za które zapłacił 17 milionów euro.  Znajduje się ono na ostatnim piętrze budynku przy ulicy Turati w centrum miasta mody.  Posiadłość składa się z trzech ogromnych apartamentów, dokładnie przed siedzibą klubu z którym rywalizuje Eto’o czyli AC Milanem. Od teraz Eto’o może spoglądać na swoich rywali „z góry”.  Wychylając się z tarasu słynny piłkarz będzie mógł podziwiać niesamowitą panoramę  miasta. Co więcej, będzie mógł spoglądać również na biura swoich zwierzchników, zarządzających Interem Mediolan, czyli Galliani’ego oraz Braida,. Pierwszą pracą jaką zlecił do wykonania Eto’o w swoim nowym mieszkaniu była budowa dużego basenu na tarasie.

 

Ciąg negocjacji z piłkarzem w kwestii ceny posiadłości był bardzo długi oraz pilnie strzeżony. W końcu ustalono cenę 17 milionów euro. Wydaje się ona być kosmiczną, jednakże trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż cena za metr kwadratowy w tej okolicy wynosi średnio 15 000 euro. Co więcej nie jest to jedno mieszkanie, a trzy ogromne, przylegające do siebie apartamenty, które zajmują powierzchnię ok. 1000m2. Piłkarz nie zadecydował jeszcze, czy połączy, czy pozostawi oddzielnie wszystkie apartamenty. Ekspert z biura rachunkowości stwierdził, iż może to być jedno z najpiękniejszych mieszkań w Mediolanie. Wielkie i przestrzenne jak prawdziwa willa, a przy tym na wysokości dachów pozostałych budynków.

 

Zakup nieruchomości jest ogromną inwestycją jednego z najbogatszych piłkarzy świata.  Eto’o zdobył fortunę grając w składzie FC Barcelony z którą wygrał trzykrotnie Mistrzostwa Hiszpanii oraz dwukrotnie Ligę Mistrzów. Piłkarz z pasją kolekcjonuje samochody, których posiada ponad trzydzieści. Pozostali mieszkańcy budynku podśmiewują się, że posiadłość nabyta przez Eto’o będzie zdecydowanie piękniejsza od willi Massima Moratti (właściciela klubu Inter Mediolan).

Poprzedni

W Mediolanie dzień bez samochodu

Broń z Polski w rękach włoskiej mafii

Następny

Dodaj komentarz