,

We Włoszech zaprezentowano nowe Ferrari F2012

przez Patrycja Kaminska

W siedzibie włoskiego Ferrari w Maranello miała miejsce oficjalna premiera nowego bolidu F2012. Transmisję z tego wydarzenia można było oglądać on-line w sieci.

F2012 – tak nazwano nowy bolid ferrari, który już w tym roku weźmie udział w wyścigach Formuły 1. Oficjalna prezentacja pojazdu miała miejsce w siedzibie Ferrari w Maranello, a uczestniczyli w niej kierowcy Formuły 1 Felipe Massa i Fernando Alonso.

 

F2012 to już 58. bolid skonstruowany przez Ferrari przeznaczony do brania udziału w wyścigach w Mistrzostwach Świata Formuły 1. Zgodnie z tradycją nowemu pojazdowi nadano imię związane z jego rokiem produkcji. Pierwszymi słowami, jakie powiedział szef zespołu Ferrari Stefano Domenicali po odsłonięciu bolidu, było: „Mamy nadzieję, że F2012 szybko okaże się niezwyciężony”.

 

Natomiast kierowcy Formuły 1, Fernando Alonso i Felipe Massa, byli zgodni co do faktu, że nowy bolid znacznie różni się od poprzednich modeli. Widoczne są między innymi zmiany w przedniej części nadwozia,  spowodowane nowymi przepisami w tej dziedzinie. Innymi cechami F2012, które przykuwają uwagę, są masywne wsporniki przedniego spoilera, ciekawie wyprofilowana sekcja boczna w strefie układu wydechowego, a także dodatkowy wlot powietrza nad głową kierowcy.

Poprzedni

Zima atakuje

Sprzedawali wodę z kranu jako „cudowną wodę” z sanktuariów

Następny

Dodaj komentarz