,

Weekend we Włoszech

przez bedy

Włochy, kraj, który mimo wpływu dekad wciąż zachwyca. Dla jednych jest on obszarem pełnym historii i tajemnic, inni z kolei doceniają w tym kraju romantyzm i urokliwe uliczki. Bo Włochy przyciągają turystów z całego świata chociażby poprzez tak duże miejscowości jak Rzym, Mediolan, czy Sycylia. Jeszcze inna grupa turystów, to oczywiście amatorzy (a ściślej koneserzy) kuchni włoskiej.

Spaghetti, Lasange, Canneloni, cappuccino, włoskie lody, czy prawdziwa, włoska pizza. To przysmaki, które z powodzeniem od lat ,,kopiowane” są na Polskim rynku. Ciągle tylko pojawia się spór, czy jakikolwiek polski kucharz, lub cukiernik jest w stanie dorównać włoskim pierwowzorom. Tę kwestie należy pozostawić indywidualnym gustom. Spaghetti, Lasange, Canneloni, cappuccino, włoskie lody, czy prawdziwa, włoska pizza. To przysmaki, które z powodzeniem od lat ,,kopiowane” są na Polskim rynku. Ciągle tylko pojawia się spór, czy jakikolwiek polski kucharz, lub cukiernik jest w stanie dorównać włoskim pierwowzorom. Tę kwestie należy pozostawić indywidualnym gustom.A przekonać się można nie lepiej jak tylko poprzez chociażby weekendowy wyjazd do Włoch. Zanim przejdziemy do tego jak najlepiej zorganizować wyjazd, krótki przewodnik o tym jakie miejsca we Włoszech są najczęściej odwiedzane.

Rzym

 

,,Wieczne miasto” jak powiada wielu… Fakt, jeśli chodzi o Rzym, to od zawsze tworzyło historię i co ciekawe, nadal ją tworzy. A wszystko zaczęło się jeszcze w starożytności. To właśnie w Rzymie od wieków wybierana jest głowa kościoła Katolickiego. Ilość miejsc, które warto zobaczyć wydaje się być niezliczona. Do tych najważniejszych zaliczyć jednak można między innymi: Bazylika Św. Piotra, Bazylika Santa Maria Maggiore, Fontana delle Api, Forum Romanum, Kapitol, Koloseum, Ołtarz Pokoju, Panteon, Plac Wenecki, Schody Hiszpańskie, Watykan, czy Zamek Świętego Anioła.

Mediolan

 

Podobnie jak Rzym miasto to cieszy się historią sięgającą do czasów prehistorycznych, gdzie III r.p.n.e pojawiły się pierwsze wzmianki o Mediolanum jako miejsca stacjonowania armii rzymskiej. W roku 286 Mediolan zostaje rezydencją władców Cesarstwa Rzymskiego aż do roku 402. W związku z tym w Mediolanie z pewnością warto zobaczyć miejsca właśnie nawiązujące do tej bogatej historii jak: Bazylika Św. Ambrożego, Katedrę, Castello Sforzesco, którego historia sięga aż XV wieku, czy liczne pałace. W Mediolanie znajduje się również niezliczona ilość muzeów. To co z pewnością jeszcze warto odwiedzić to La Scala – jeden z najsłynniejszych teatrów operowych świata.

Sycylia

 

To co w niej zachwyca, to z pewnością klimat i widoki wysp zapierające dech w piersiach. Sama Sycylia natomiast podzielona jest na dziewięć prowincji: Palermo, Katanie, Mesynę, Syrakuzę, Trapani, Rakusę, Calttanissette, Agrigento, oraz Enne. Z pewnością jest to miejsce dla tych, którzy kochają ciepło, bowiem lato jest tu zawsze gorące i upalne, zimy z kolei wilgotne i łagodne. Dodatkowo zachwycają tu rzeki, jeziora, a także Etna – najwyższy szczyt w Sycylii, którego wysokość sięga 3323 m.n.p.m.

Toskania

 

Miejsce to również zachwyca pięknymi widokami. Toskania podzielona jest na dziesięć prowincji. Do jednej z najpopularniejszych należy z pewnością Florencja, czy Piza w której zobaczyć można słynną Krzywą Wieże i Pizie. Ponadto zobaczyć tam można między innymi Katedrę w Sienie. Turyści z całego świata cenią tu również sobie liczne muzea, kuchnie, jak i wino.

Jak dojechać?

 

A ścisłej jak dolecieć, bo jeśli myślimy o weekendowym pobycie we Włoszech, to najlepiej lecieć samolotem. Czas podróży wynosi około dwóch godzin w zależności od tego do jakiej miejscowości się udajemy. Jeśli chodzi o cenę biletu, ta również jest atrakcyjna, gdyż bilet można nabyć już od około 250 złotych. Warto skorzystać z ofert biur podróży, które zajmą się nie tylko samym transportem, ale i zakwaterowaniem. Tu najlepiej zdecydować się na nocleg ze śniadaniem. Wówczas resztę dnia można poświęcić na zwiedzanie, a ewentualną obiado – kolacje warto zjeść w któreś z tamtejszych restauracji.

A wszystko możemy załatwić przez internet. Od rezerwacji biletu, po hotel i wyżywienie. Przy rezerwacji warto zaznaczyć liczbę osób, oraz możliwe przesiadki. Na każdej tego typu stronie znajdziesz również godzinę odlotu, przylotu, a także informacje na temat lotniska.

http://www.matimpex.pl/Rzym.html

Poprzedni

Narty we włoskim Livigno – wyciągi narciarskie, stoki, infrastruktura dla narciarzy – wypożyczalnie, szkółki dla dużych i małych, co można robić oprócz szusowania po stokach

Praca we Włoszech – na jakich stanowiskach najłatwiej jest o zdobycie zatrudnienia?

Następny

Dodaj komentarz