,

Włochom groziłoby wyludnienie gdyby nie emigranci

przez Patrycja Kaminska

Szokujące wyniki spisu powszechnego przeprowadzonego w październiku ubiegłego roku we Włoszech – gdyby nie liczna populacja imigrantów Włochom groziłoby wyludnienie.

We Włoszech opublikowano niepokojące dane – z przeprowadzonego w październiku 2011 roku spisu powszechnego wynika, że liczba ludności we Włoszech wzrosła o dwa i pół miliona, w porównaniu do danych ze spisu powszechnego przeprowadzonego w 2001 roku.


Obecnie populacja tego kraju wynosi 59 milionów czterysta tysięcy, jednak sami Włosi niewiele przyczynili się do wzrostu ludności: w ciągu dziesięciu lat roczny przyrost naturalny wynosi zaledwie 34 tysiące osób tej narodowości.

 

Do wzrostu populacji we Włoszech przyczynili się głównie emigranci, których jest obecnie 3.769.518, czyli trzy razy więcej niż dziesięć lat temu. Stanowią oni 6,34 % ludności. Kompletne rezultaty spisu ogłoszone zostaną dopiero za dwa lata.

 

W tym roku kwestionariusze spisu powszechnego po raz pierwszy można było wypełnić przez internet, z czego skorzystało osiem milionów rodzin.

Poprzedni

Kolizja superszybkich pociągów w Rzymie

Włoska restauracja nie życzy sobie polityków jako gości

Następny

Dodaj komentarz