Włochy. 3 miejsca, które warto odwiedzić

przez bedy

Włochy to dla wielu osób idealny kierunek zarówno na letni urlop, jak i zimowe wakacje. W pierwszym przypadku niekoniecznie musimy skupić się na plażowaniu. Przełom grudnia i stycznia nie oznacza natomiast wyłącznie szusowania po ośnieżonych stokach. Kraj makaronu i urokliwych miasteczek oferuje znacznie więcej.

1. Riwiera Włoska

2. Sycylia

3. Piemont

Możliwości jest naprawdę sporo: od wczasów all inclusive po atrakcyjne wycieczki objazdowe. Popularność Włoch przekłada się na szeroką ofertę biur podróży oraz dobrą komunikację pomiędzy oboma krajami.

Riwiera Włoska

Riwiera Włoska to przede wszystkim kilka znanych kurortów, które w większości są uwzględnione w ofertach biur podróży, takich jak https://dreamtours.pl. To kraina górzysta i zielona, a poszczególne miasteczka nie przypominają tętniących życiem i hałaśliwych miast na północy kraju. Życie toczy się znacznie wolniej. Wybrzeże jest tu na niemal całej długości kamienisto-żwirkowe, a zejście do wody strome. Nie są to może idealne warunki dla plażowiczów, ale mają istotne zalety. Woda jest tu bardzo czysta, turystów znacznie mniej, a przy odrobinie dobrej chęci odkryć można wiele urokliwych zatoczek pomiędzy kamienistymi klifami.

Sycylia

Sycylia to największa wyspa Morza Śródziemnego i jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów, jeśli naszym celem są Włochy. Nie brakuje tu hoteli oferujących wariant wypoczynku all inclusive, liczne animacje i – w odróżnieniu od Riwiery Włoskiej – piaszczyste plaże z łagodnym zejściem do wody. Miłośnicy bardziej lokalnej atmosfery mogą wybierać w ofertach mniejszych pensjonatów, oferujących lokalną kuchnię i kontakt z miejscowymi. Na Sycylii nie brakuje również miejsc do zwiedzania, co stanowi cenną informację dla wszystkich, którzy wolą aktywne formy spędzania wakacji. Palermo, Katania, Syrakuzy – to tylko kilka z najważniejszych punktów. Nieustannie kusi również Etna.

Piemont

Piemont znajduje się poza głównymi szlakami turystycznymi, co niewątpliwie jest dobrą wiadomością dla osób nieprzepadających za tłumami turystów. Nie ma tu morza, znajdziemy za to dziesiątki jezior i malownicze góry. Niewielkie miasteczka są idealne dla miłośników win, nie brakuje tu bowiem winnic i okazji do degustacji lokalnych trunków. Piemont atrakcyjny jest także zimą, kiedy w regionie tym ma miejsce karnawał, a właściwie dwa karnawały: pierwszy w Santhia, którego początki sięgają XIV wieku, oraz ten, którego główną atrakcją jest pojedynek powozów i bitwa na sycylijskie pomarańcze.

Szukając miejsca na wypoczynek we Włoszech, zdecydowanie warto zainteresować się mniej typowymi miejscami.

Poprzedni

Padwa

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne we Włoszech

Następny

Dodaj komentarz