Włochy: chińskie zabawki skonfiskowane z powodu zagrożenia dla dzieci

We Włoszech skonfiskowano ponad 300 chińskich zabawek, które mogłoby być groźne dla zdrowia dzieci. To jedna z największych takich akcji dotycząca konfiskaty chińskich produktów w ostatnich latach.

Jak podaje włoska Gwardia Finansowa, skonfiskowano ponad 300 chińskich toksycznych zabawek, zawierających materiały, które mogłyby być niebezpieczne dla zdrowia dzieci.

Większość z nich zawierało niedozwoloną ilość szkodliwych substancji zmiękczających gumę, które powodują wady rozwojowe u dzieci. Niektóre zabawki mogłyby nawet wybuchnąć podczas zabawy nimi w momencie podniesienia się temperatury.

Produkty zostały zarekwirowane w całym kraju po tym jak w miejscowości Macerata w środkowych Włoszech dokonano rewizji zaopatrzenia i wykryto pierwsze toksyczne zabawki, sprowadzone przez przedsiębiorcę z Tarentu na południu.

Włoska minister pracy zbulwersowana zachowaniem ekipy telewizyjnej

Włochy nadal pogrążone w bezrobociu i kryzysie