Włochy: co piąty ksiądz ma profil na Facebooku

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez dwa włoskie uniwersytety co piąty ksiądz lub zakonnik ma konto na portalu Facebook.

Co piąty ksiądz lub zakonnik ma profil na Facebooku – tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez katolicki uniwersytet w Mediolanie oraz przez uniwersytet w Perugii. Wyniki sondażu zostały przedstawione dziś w Rzymie przez stowarzyszenie Weca zrzeszające katolickich webmasterów.

Sondaż pokazuje, że aż 20% przedstawicieli duchowieństwa posiada konto na Facebooku, co jest dość wysokim wynikiem jeśli weźmiemy pod uwagę dane dotyczące reszty włoskich obywateli. Okazuje się zatem, że moda na Facebooka dotarła także do stanu duchownego. Odsetek jest jeszcze wyższy wśród seminarzystów i wynosi prawie 60%.

Przedstawiciele stanu duchownego twierdzą, że Facebook nie tylko pozwala im utrzymać kontakty z innymi kapłanami, ale też z parafianami. Ponadto, portal daje wiele nowych możliwości w kontaktach z wiernymi. Ujawniono też, że we Włoszech działa ponad 15 tysięcy stron internetowych o tematyce katolickiej.

Battaglia alle arance

Tanie loty w maju do Pizy i Wenecji