,

Włochy last minute – włoskie wakacje pełne relaksu

przez bedy

Dużym zainteresowaniem wśród osób kochających podróże, ale także tych, którzy potrzebują odpocząć z dala od codzienności, cieszą się oferty last minute. Jednym z popularniejszych kierunków są Włochy. To nie tylko piękne krajobrazy, możliwość uprawiania wielu aktywności, ale dobra włoska kuchnia i taka sama atmosfera. A więc wszystko, co składa się na udany wypoczynek.

Dużą pulę ofert biur podróży stanowią oferty last minuteCieszą się one dużym powodzeniem nie tylko w czasie wakacyjnym, ale także w ciągu całego roku. A to dlatego, że to sposób na bardzo efektywny odpoczynek, gdy nasza codzienna rzeczywistość da się nam mocno we znaki. Dużym wabikiem jest także to, że korzystając z takiej oferty na przykład w środku szarej polskiej zimy, trafimy do miejsca, w którym słoneczna pogoda jest na porządku dziennym. Często właśnie jako najlepsze wycieczki uważamy te, które zostają nam w pamięci ze względu na to, że naprawdę poczuliśmy dzięki nim totalne oderwanie się od rutyny. To właśnie cecha wycieczek last minute – ich główną cechą jest między innymi dość duża spontaniczność i możliwość zmiany otoczenia dosłownie z dnia na dzień. Warto więc wybrać takie biuro podróży, które ma w swojej ofercie wyjazdy last minute. Jeszcze bardziej warto zdecydować się na spędzenie takiego wyjazdu we Włoszech. Wczasy w tym kraju to nie tylko pyszna kuchnia, cenne jest także zwiedzanie wielu atrakcji turystycznych, przez które przemawiają wieki. 

Włochy – jaki region wybrać

Włochy to kraj bardzo różnorodny, dlatego przed wyborem oferty last minute warto zastanowić się, jaki region tego kraju najbardziej nas interesuje. Jeśli w okresie zimowym marzy się nam temperatura wyższa niż panuje w naszym kraju, należy zastanowić się nad wizytą na południu Włoch. Na Sycylii czy Sardynii średnia temperatura w styczniu to 15 stopni Celsjusza. Poza tym Sycylia to duża różnorodność pod względem kulturowym, co znajduje odzwierciedlenie zarówno w zabytkach, jak i w kuchni serwowanej na wyspie. W okresie zimowym, gdy w Polsce jest prawdziwy deficyt słońca, warto postawić również na Kalabrię. Region ten położony w południowej części Włoch słynie z największej liczby słonecznych dni w roku. To nie tylko piaszczyste plaże i krystalicznie czysta woda, ale i raj dla tych, którzy uwielbiają zwiedzać. Kalabria słynie ze średniowiecznych godnych uwagi zabytków. Jeśli mamy ochotę na środkową część Włoch, to bez wątpienia do najbardziej popularnych kierunków podróży należy Toskania. To istny raj dla oczu. Mamy tutaj przepiękne plaże, morze, bujną roślinność oraz góry. Poza bogactwem świata przyrody urzeknie nas również wielość zabytków architektonicznych. Nie tylko w uważanej za jedno z najpiękniejszych miast stolicy Toskanii, czyli Florencji, ale i w małych miasteczkach. 

Rzym, Mediolan, Wenecja – urok włoskich miast

Włochy to piękne widoki będące dziełem przyrody, morze i piaszczyste plaże. Jednak kraj ten słynie także z zabytkowych miast. Rzym to jedno z nich – należy do czołówki miejsc wartych odwiedzenia podczas wypadu do Włoch. Wielość zabytków sprawia, że na jego zwiedzanie potrzeba kilku dni. Fontanna di Trevi, Forum Romanum, Koloseum czy Muzeum Watykańskie to tylko niewielka część atrakcji, które trzeba zobaczyć. Zresztą podczas spaceru po Rzymie zabytki towarzyszą nam praktycznie przez cały czas. Do miast wartych odwiedzenia należy położona w północnej części kraju Wenecja. Właściwie tego miasta nie trzeba nikomu przedstawiać, jednak zobaczenie na własne oczy miasta gondoli należy do niesamowitych przeżyć. Leżący także na północy Mediolan słynie jako mekka wyznawców mody i osób ceniących luksus. To także możliwość zobaczenia słynnego fresku Leonarda da Vinci pt. „Ostatnia wieczerza” czy La Scali – słynnego teatru operowego. 

Oferty last minute – krótka charakterystyka

Oferty last minute to propozycje wycieczek do krajów niemalże całego świata (np. Chile, Chiny, Chorwacja. Zjednoczone Emiraty Arabskie, Grecja, Włochy czy Egipt), organizują je nie tylko duże biura podróży (np. Rainbow Tours), ale także biura mniejsze. Dlatego jest w czym wybierać, a i zainteresowanie takimi wczasami rośnie z roku na rok. Dlatego organizatorzy starają się wyjść takim potrzebom naprzeciw. Jedną z cech charakterystycznych ofert last minute jest to, że są one o wiele tańsze niż oferty standardowe (ceny opublikowane w ofertach są obowiązujące). To opcja bardzo opłacalna ze względów finansowych. Nie oznacza to, że takie oferty są pod jakimś względem niepełnowartościowe.  Poza tym taką zagraniczną wycieczkę kupujemy niedługo przed terminem wyjazdu, a to wymaga nastawienia się na pewną spontaniczność i elastyczność. Last minute to wycieczki objazdowe, ale nie tylko. To także standardowe wczasy stacjonarne. Spośród ofert możemy wybierać także opcje zakwaterowania, sposób dojazdu czy opcje wyżywienia (wyżywienie dowolne czy ściśle określone w pakiecie all inclusive). Oferty last minute umożliwiają nam zwiedzenie kraju, w którym wizyta była zawsze naszym marzeniem, a ze względów finansowych odkładaliśmy ten plan na potem. Jeśli chcemy zachwycać się piaszczystymi plażami, zabytkami, wspaniałą kuchnią i sycić oczy niespotykanymi krajobrazami, Włochy będą znakomitym wyborem. Warto też prześledzić inne oferty Europa last minute na TurystycznyNinja.pl.

Włochy to kraj, który znakomicie nadaje się na wypad last minute – wielość atrakcji i wiele opcji na wypoczynek https://turystycznyninja.pl/last-minute/wlochy/  gwarantują nam pełną satysfakcję. Czas na takim wyjeździe na pewno nie będzie należał do straconych, a poza tym zaprocentuje dużą dawką energii, którą będziemy mogli spożytkować po powrocie.

Poprzedni

Sposób na swobodne żeglowanie i piękne nadmorskie wakacje

Wakacje w Chorwacji – obostrzenia covidowe i ubezpieczenie turystyczne

Następny

Dodaj komentarz