,

Włochy: mafia największym bankiem kraju

przez Patrycja Kaminska

We Włoszech przedstawiono raport, z którego wynika, że mafia stanowi największą siłę finansową kraju. Jest ona przy okazji największym bankiem Włoch: według Confesercenti mafia dysponuje kwotą 65 miliardów euro, a rocznie obraca kwotą wynoszącą ponad 140 miliardów.

Raport ogłoszony został wczoraj przez Confesercenti – stowarzyszenie kupców i właścicieli zakładów usługowych. Potwierdza on tezę, że włoska mafia stanowi największą siłę finansową kraju, obracającą rocznie ponad 140 miliardami euro.

 

Ponadto, ze sprawozdania stowarzyszenia Confesercenti wynika, że włoskie organizacje przestępcze można by nazwać największym bankiem państwa, który posiada kwotę 65 miliardów euro. Raport pokazuje, że głównymi polami działań mafii są wymuszenia, haracze oraz lichwa.

 

Przewodniczący stowarzyszenia Confersercenti Marco Venturi oświadczył, że tylko w dziedzinie handlu, w barach, restauracjach i hotelach z winy mafii dochodzi do 1300 przestępstw na dzień, czyli 50 na godzinę, co daje prawie jeden występek na minutę. Do nadużyć dokonywanych przez mafię dochodzi także w innych sektorach. Między innymi działania mafijne dotyczą kontrolowania transportu, co najprawdopodobniej ma niemały wpływ na podwyższone ceny warzyw i owoców w drodze od producenta do konsumentów.

Poprzedni

Damska torebka zainspirowana projektem Leonarda da Vinci

Wypadek Roberta Kubicy we Włoszech

Następny

Dodaj komentarz