,

Włochy: Ministerstwo spraw zagranicznych troszczy się o swych turystów

przez redakcja

We Włoszech, od dłuższego czasu istnieje inicjatywa ministerstwa spraw zagranicznych, której celem jest opieka nad włoskimi turystami, którzy wyjeżdżają w różne strony świata.
Projekt o nazwie „Dove siamo nel mondo” („Gdzie jesteśmy na świecie”) to inicjatywa zwrócona do Włochów przekraczających granice swego kraju. Celem tego przedsięwzięcia jest posiadanie bazy danych osób znajdujących się w różnych częściach świata i potencjalna pomoc w razie zagrożeń jakie tam napotkają, począwszy od katastrof naturalnych a skończywszy na atakach terrorystycznych.

Turysta chcący zasygnalizować swoją podróż, może uczynić to na 3 sposoby, używając internetu, poprzez sms lub telefonicznie. Dzięki stronie www.dovesiamonelmondo.it można zarejestrować swój wyjazd podając podstawowe dane i miejsce wyprawy.

Również rejestracja podróży może odbyć się poprzez wysłanie sms-a o treści „Pomoc” a następnie wysłanie ponownej informacji z podstawowymi danymi osobowymi.

Podobne dane podaje się w momencie rejestracji poprzez telefon. Należy jednak pamiętać – co podkreśla się na stronie internetowej projektu – iż zgłoszenie o wyjeździe należy dokonać od 30 dnia przed podróżą.

Jak czytamy na stronie www.dovesiamonelmodno.it dane podane przy rejestracji są usuwane 2 dni po planowanym zakończeniu podróży.

Poprzedni

Independent:

Intervista con Paolo Cozza

Następny

Dodaj komentarz