,

Włochy na 62. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie

przez Patrycja Kaminska

Na tegorocznym Berlinale Włochy będą reprezentowane przez pięć filmów.

W tym roku odbędzie się 62. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, zwanego też Berlinale. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych festiwali filmowych i odbywa się w corocznie w lutym – w 2012 roku pomiędzy 9 a 19 lutego. Jury Berlinale zawsze dbało o to, aby na festiwalu nie zabrakło filmów z całego świata. Złote Lwy będą przyznawane w wielu kategoriach, między innymi dla najlepszego filmu, aktora, aktorki, reżysera, scenariusza, etc.


W tegorocznej edycji Berlinale o Złote Lwy powalczy pięć włoskich filmów z różnych kategorii. Duże nadzieje wiązane są z produkcją Daniele Vicari pt. „Diaz, Non Pulire questo Sangue” oraz z powrotem braci Paolo i Vittorio Taviani i ich najnowszym filmem „Cesare deve Morire”.  Obiecująco zapowiada się też „Camminando Verso” w reżyserii Roberto Cuzzillo oraz „The Summit” Massimo Lauria. Ostatnia z włoskich produkcji biorących udział w festiwalu to „Pokot Ash Yoghurt” autorstwa Francesco Amato i Stefano Scarafia.


Włoskie akcenty znajdziemy też w niemieckim filmie „Bliss”, w którym w jednej z ról pojawia się włoska aktorka Alba Rohrwacher.

Poprzedni

Śnieg i mróz paraliżują Włochy

Najbardziej romantyczne miasta we Włoszech

Następny

Dodaj komentarz