Włochy: noworodki zadłużone już w dniu narodzin

Raport organizacji Save the Children podaje: włoskie dzieci rodzą się z długiem wynoszącym średnio trzy i pół miliona euro.

Niewiarygodne ale prawdziwe: włoskie noworodki rodzą się obciążone długiem publicznym, który na osobę wynosi średnio trzy i pół miliona euro, jak podaje w raporcie organizacja Save the Children. Jest to najwyższy dług publiczny przypadający na jednego mieszkańca w całej Europie.

Jak twierdzi organizacja, mali Włosi będą mieli niezwykle trudny start i urodzeni z takim bagażem będą narażeni na borykanie się z coraz większymi problemami. Tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę różnice między regionami północnymi i południowymi, jeśli chodzi o warunki, w jakich żyją dzieci. Przykładowo, na południu na dzieci przeznacza się tylko 25 euro rocznie, natomiast w Emilii Romanii wydaje się ten cel 282 euro.

Stoki narciarskie we Włoszech gotowe na przyjęcie turystów

Mafia sponsorowała zespoły muzyczne z Neapolu