,

Włochy: otwarto Muzeum Lodów koło Bolonii

przez Patrycja Kaminska

Pierwsze na świecie Muzeum Lodów (Museo del Gelato) zostało otwarte niedaleko Bolonii w miejscowości Anzola. Inauguracja muzeum miała miejsce 27 września 2012 i wizyta w tym miejscu jest doskonałym pomysłem na połączenie przyjemnego z pożytecznym – na zwiedzających czekają liczne atrakcje, w tym degustacja lodów, ale też można dowiedzieć się wielu rzeczy na temat historii i produkcji lodów.

Jedną z ciekawostek, które poznamy odwiedzając Muzeum Lodów, jest fakt, że historia lodów sięga 1800 roku przed nasza erą, gdzie w starożytnej Mezopotamii używano śniegu do chłodzenia napojów. Jednak zapewne największą atrakcją są różnego rodzaju degustacje wytwarzanych na miejscu przysmaków.


Nie bez przyczyny Muzeum Lodów powstało właśnie w regionie Emilia-Romania, uważanym za kolebkę najlepszej włoskiej kuchni, w tym także i lodów.


Muzeum mieści się w jednym z budynków na terenie fabryki znanej na całym świecie włoskiej firmy produkującej maszyny do lodów. Przedstawione zostały pierwsze prymitywne sposoby ich wytwarzania w dawnych czasach oraz najnowocześniejsze urządzenia.

Poprzedni

Włoska mafia kontaktuje się przez Facebooka

Kryzys we Włoszech spowodował zacofanie kraju

Następny

Dodaj komentarz