,

Abruzja, zielony region Włoch, co zobaczyć, zwiedzanie Abruzji w weekend

przez bedy

Region, położony zaledwie o pół dnia jazdy samochodem od Rzymu, ma wszystko, co prawdziwemu turyście potrzeba. Bogactwo zabytków, urocze miasteczka malowniczo położone na grzbietach wzgórz, jeziora, lasy, w których żyją wilki i niedźwiedzie, ośnieżone szczyty gór i wybrzeże Adriatyku z czystą wodą i szerokimi, piaszczystymi plażami.

Scafa – „brama wjazdowa” do Apenin

Zapraszam do spędzenia wakacji we Włoszech, w regionie Abruzja, a dokładniej w okolicach Scafy. Scafą nazywana jest „brama wjazdowa” do Apenin – pasma górskiego Majella. Tutaj krzyżują się drogi z pobliskich górskich miasteczek. Scafe dzieli 28 km do plaż Riwiery Adriatyckiej w Peskarze.

Abruzja na wakacje

Jestem Polką z woj. wielkopolskiego (z Żabna kolo Poznania) i mieszkam tutaj od 10 lat (mój mąż jest Włochem). Mam tu wielu znajomych i udało mi się znaleźć kwatery i domy wolno stojące w dobrych cenach. Zainspirowali mnie zagraniczni turyści, których często tu spotykam. Abruzja jest regionem mało znanym i reklamowanym w Polsce, ale zapewniam, że to właśnie tutaj poznacie Państwo smak i barwę prawdziwych Włoch.

Abruzja zielonym regionem Europy 

Abruzja jest nazywana zielonym regionem Europy lub „mostem” łączącym płd. i płn. Włochy. Natura całą swoją wyrazistością jest protagonistą tego regionu. Odkrywanie uroków Abruzji to prawdziwa przyjemność.

Morze i Góry

Niewątpliwym plusem przebywania w Abruzji jest możliwość korzystania równocześnie z uroków morza i gór. W ciągu tego samego dnia możecie dotrzeć do najwyższego szczytu w Apeninach (Wielki róg 2912m n.p.m.) i wykąpać się w ciepłym Adriatyku (plaże piaszczyste).

Między górami a morzem czekają na przybywających bogate zbiory dziel sztuki, kościoły o historycznym znaczeniu, starożytne nekropolie, muzea, pustelnie, groty. Wśród wzgórz wyłaniają się zabytkowe miasta przechowujące liczne i autentyczne arcydzieła.

Święte Oblicze z Manopello

Małe wioski „przyklejone” do skał dostarczają niezapomnianych emocji. Metą pielgrzymek z Polski jest Święte Oblicze z Manopello (10 km od Scafy) i Cud Eucharystyczny z Lanciano (60 km). Na miłośników gór czekają niezliczone szlaki, które przecinają cale Apeniny.

30% terytorium Abruzji jest pod ochroną (3 parki narodowe, jeden regionalny, dziesiątki rezerwatów naturalnych).

Acquapark Onda Blu w Tortoreto

Na turystów czekają dwa największe parki wodne w Italii (Vasto-70km, Tortoreto-80km).

We Włoszech życie towarzyskie rozpoczyna się wieczorem. Lokale przy riwierze Adriatyckiej tętnią życiem. Deptaki w miasteczkach wypełniają się spacerowiczami i organizowane są liczne imprezy (fiesty). Tradycyjna kuchnia Abruzji jest znana i doceniana na całym świecie.

Gdzie spać?

Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Pescarze, Chieti i Teramo w relacji cena/jakość, sugerowaliśmy się również wieloma opiniami znajomych podróżujących do regionu Abruzji.

Lista polecanych hoteli i pensjonatów w Pescarze

Lista polecanych hoteli i pensjonatów w Chieti

Lista polecanych hoteli i pensjonatów w Teramo

Poprzedni

Wynagrodzenie za pracę we Włoszech

Badandum 2009 – biblia dla każdej opiekunki we Włoszech

Następny

Dodaj komentarz