,

Włochy remisują z Hiszpanią 1:1 na meczu w Gdańsku

przez Patrycja Kaminska

W inauguracyjnym meczu grupy C Euro 2012 Włoska reprezentacja zremisowała 1:1 w Gdańsku z aktualnymi mistrzami świata i Europy. Pierwszego gola zdobyli Włosi, po akcji di Natale. Kilka minut później wynik wyrównał Cesc Fabregas.

W niedzielę w Gdańsku spotkały się jedne z najbardziej utytułowanych drużyn w historii mistrzostw Europy. Przed meczem Hiszpanie zapewniali, że dadzą z siebie wszystko w każdym spotkaniu, aby obronić tytuł. „Jesteśmy ogromnie zmotywowani aby tego dokonać i przejść do historii. Wiemy jednak, że nie będzie to łatwe, a każdy z grających tu zespołów może nam pokrzyżować plany”, powiedział David Silva. Ostatni raz obie reprezentacje spotkały się na wielkiej imprezie w 2008 roku na Euro w Austrii i Szwajcarii, gdzie w ćwierćfinale po rzutach karnych lepsi okazali sie piłkarze La Furia Roja.

 

Jeśli Hiszpanie wygrają Euro 2012 przejdą do historii, jako pierwsza drużyna piłkarska, która zdobyła trzecie trofeum z rzędu. Z kolei Włosi to jedna z najbardziej kontrowersyjnych ekip, której paradoksalnie wszelkie afery służą, bo w końcowym rezultacie osiągają największe sukcesy. Tak było 1982 i 2006 kiedy to sięgali po tytuł mistrza świata.

Poprzedni

Alarm dla rzymskiej Fontanny di Trevi

Niskie wymagania i dużo prac domowych we włoskich szkołach

Następny

Dodaj komentarz