Włochy: stopa bezrobocia wśród młodych sięgnęła 43%

Bezrobocie wśród młodych Włochów wzrosło do rekordowej liczby w październiku i wynosi obecnie 43%. Jednocześnie, ogólna stopa bezrobocia w kraju również wzrosła, jak podaje włoski urząd statystyczny – Istat.

Stopa bezrobocia wśród młodych we Włoszech podskoczyła o 0.6% w ciągu ostatniego miesiąca – o 1.9% więcej niż w październiku 2013 roku, podaje Istat.

Włochy znajdują się na trzecim miejscu w Europie pod względem wysokości bezrobocia. Na pierwszej pozycji figuruje Hiszpania (gdzie 53.8% młodych pozostaje bez pracy), a na drugiej Grecja (49.3% młodych bez pracy).

Mimo iż ogólne bezrobocie we Włoszech wynosi dużo mniej – 13.2%, to przyszłość kraju maluje się w czarnych barwach.

Stopa bezrobocia na całym półwyspie Apenińskim wzrosła o 0.3% we wrześniu i w porównaniu z tym samym miesiącem rok temu jest o 1.0% wyższa. Z danych opublikowanych przez Istat wynika również, że kobiety mają większe trudności ze znalezieniem zatrudnienia niż mężczyźni. Bezrobocie wśród Włoszek wyniosło 14.3% w październiku, natomiast wśród męskiej części społeczeństwa – 12.4%.

Zamachowcy z Bolonii zapłacą 2 biliony euro za szkody spowodowane wybuchem bomby

Nielegalnie zamieszkiwana fabryka w Rzymie inspiracją dla artystów