,

Włoscy kibice zawiedli na Euro 2012

przez Patrycja Kaminska

Włoska drużyna czuje się bardzo osamotniona – informuje włoski dziennik „Corriere della Sera” przed niedzielnym spotkaniem piłkarzy z Anglią w Kijowie w ćwierćfinale Euro 2012. Na mecze przyjechało do Polski przyjechało niewielu kibiców, a jeszcze mniej będzie ich na Ukrainie.

O niskiej frekwencji włoskich kibiców informują włoskie media, między innymi dziennik „Corriere della Sera”. Wystarczy przypomnieć poprzednie meczów z udziałem Włochów, z których dwa odbyły się w Poznaniu, a jeden w Gdańsku i na których włoscy kibice zostali całkowicie zdominowani przez tłumy kibicujących Hiszpanów, Irlandczyków i Chorwatów.

 

Włoskie media podkreślają, że gra w takiej atmosferze nie sprzyja wygranej i dodają, że mała ilość włoskich kibiców na Euro 2012 jest dość zaskakująca, zważywszy na charakter wydarzenia. Być może jest to spowodowane kryzysem panującym we Włoszech. Niemniej jednak inne kraje zmagające się z kryzysem, takie jak Hiszpania czy Grecja, nie zawiodły jeśli chodzi o dopingowanie swoich drużynom.

Poprzedni

Bestseller Alfredo Accatino

Włoscy piłkarze zrezygnują z premii na rzecz ofiar trzęsienia ziemi

Następny

Dodaj komentarz