PODZIEL SIĘ
Ocen ten tekst

Piłkarze reprezentacji Włoch na Euro 2012 mieli dostać pieniądze tylko za zajęcie pierwszych trzech miejsc. Zapowiedzieli jednak, że jeśli zdobędą medal, to całą nagrodę przekażą osobom, poszkodowanym w majowym trzęsieniu ziemi w prowincji Emilia Romania.

„Biorąc pod uwagę trudną sytuację ekonomiczną kraju, nie będziemy negocjować z władzami włoskiej federacji wysokości premii za ewentualne pierwsze drugie i trzecie miejsce.” Włoscy piłkarze uznali, że ich wielkość powinni ustalić prezes Giancarlo Abete i wiceprezes Demetrio Albertini. Poza tym, reprezentacja Włoch wszystkie pieniądze chce przekazać ofiarom trzęsienia ziemi na północy Włoch.

Swoją decyzję zakomunikowali działaczom po środowym treningu, na który zostało wpuszczonych 500 uczniów z krakowskich szkół. Po zajęciach dzieci wbiegły na boisko i wręczyły piłkarzom flagę Włoch, na której wcześniej złożyły podpisy. W zamian zażądały autografów od piłkarzy. Najbardziej obleganym był Mario Balotelli.

Please enter your comment!