,

Włoscy wczasowicze niewierni własnej ziemi

przez redakcja

Tylko 75 proc. Włochów w stosunku do 86 proc. Hiszpanów i 83 proc. Francuzów wybrało swój kraj jako miejsce wakacji. Dane pochodzą z Eurostatu i alarmują o niskiej wiedzy turystycznej Włochów na temat słonecznej Italii.
Organizacje turystyczne alarmują o niekorzystnej strukturze wypraw wakacyjnych Włochów.
Na czele klasyfikacji dotyczącej wierności i przywiązania do swojej ziemi w okresie wakacji znajdują się mieszkańcy Toscani. Tylko 29,6 proc. z nich wyjechało na wakacje poza swój region, najczęściej w kierunku Sardynii. Pozostała cześć mieszkańców wolała odpoczywać wśród własnych plaż.

Na pierwszym miejscu pod względem niewierności do wypoczywania na własnej ziemi klasyfikuje się Piemont. To właśnie mieszkańcy tego regionu najczęściej wyjeżdżają poza granice regionu, robi to aż 97,1% mieszkańców. Najbardziej preferowaną metą jest w ich przypadku Liguria.

Włosi najczęściej rezerwują swoje wakacje poprzez agencje turystyczne. Około 23 % wczasowiczów zarezerwowało swoje wakacje u zaufanego agenta. Na drugim miejscu wśród sposobów rezerwacji znajduje się Internet 22,7 proc., poprzez telefon 20,2 proc., 17,9 proc. osób nie miało czasu na rezerwację i najczęściej wyjechało do znajomych lub rodziny.

Poprzedni

Wywiad z Paolo Cozzą

Independent:

Następny

Dodaj komentarz