,

Włosi biją na alarm: niebieska mozzarella znów straszy w sklepach

przez Patrycja Kaminska

Niebieska mozzarella ponownie pojawiła się w sprzedaży. Pierwsze wzmianki o tym wadliwym produkcie pojawiły się wiele miesięcy temu.

Mozzarella jest jednym z najsłynniejszych produktów spożywczych pochodzących z Włoch i jest znana na całym świecie. Nie wszyscy jednak spotkali się z mozzarellą zmieniającą kolor na niebieski, która zaskoczyła Włochów parę miesięcy temu. Wówczas, partia niebieskiego sera została całkowicie wycofana ze sprzedaży.

 

Przy okazji wybuchł niemały skandal. Eksperci po zanalizowaniu niebieskiej mozzarelli stwierdzili, że pochodzi ona z Niemiec i jest to gorsza i tańsza wersja sera, sprowadzana właśnie między innymi z tego kraju do Włoch.

 

Niedawno mozzarella zmieniająca kolor znów pojawiła się w sklepach. Do tej pory nie ustalono z jakiego kraju pochodzi wadliwa partia sera, jednak eksperci są zgodni co do tezy, że została ona przywieziona zza granicy.

 

Na szczęście niebieski ser prawdopodobnie nie jest szkodliwy dla zdrowia. Niemniej jednak, pojawiły się też bardziej krytyczne opinie. Niektórzy eksperci uważają, że kolor ten jest rezultatem obecności bakterii pseudomonas fluorescens, która nie jest całkowicie obojętna dla zdrowia, gdyż może wywołać infekcje u osób o obniżonej odporności.

Poprzedni

Włochy: wandale zniszczyli pomnik Jana Pawła II

Włosi mają już swój wydział rady miejskiej do spraw

Następny

Dodaj komentarz