,

Włosi jednymi z największych miłośników operacji plastycznych

przez Patrycja Kaminska

Włochy znalazły się na jednym z najwyższych miejsc wśród krajów z całego świata jeśli chodzi o ilość przeprowadzanych operacji plastycznych. Jak wynika z ostatnich badań na ten temat, największą popularnością we Włoszech cieszą się operacje powiększenia biustu oraz lifting powiek.

W ciągu ostatniego roku we Włoszech przeprowadzano 182,680 operacji plastycznych i tym samym kraj ten znalazł się na ósmej pozycji w tej kategorii na świecie, według najnowszych danych opublikowanych przez International Society of Aesthetic Plastic Surgery (Isaps).

 

Największą popularnością tego typu zabiegi cieszą się w Brazylii, gdzie w 2013 roku przeprowadzano ich 1,49 milionów, zaś na drugim miejscu uplasowały się Stany Zjednoczone z wynikiem 1,45 milionów operacji. Natomiast w Europie na pierwszym miejscu znalazły się Niemcy.

 

We Włoszech najczęściej wybieranym zabiegiem plastycznym był lifting oczu polegający na odmłodzeniu skóry wokół oka – w 2013 roku wykonano 27,952 takich operacji. Niewiele gorszy wynik zanotowały operacje powiększenia piersi, których przeprowadzono 26,520. Popularna wśród Włochów okazała się również liposukcja, czyli zabieg polegający na odsysaniu tłuszczu.

Poprzedni

Odwołany koncert izraelskiej piosenkarki wzbudza kontrowersje

Myjnia z seksownymi modelkami oburzyła włoskie feministki

Następny

Dodaj komentarz