PODZIEL SIĘ
Ocen ten tekst

Włochy znalazły się na jednym z najwyższych miejsc wśród krajów z całego świata jeśli chodzi o ilość przeprowadzanych operacji plastycznych. Jak wynika z ostatnich badań na ten temat, największą popularnością we Włoszech cieszą się operacje powiększenia biustu oraz lifting powiek.

W ciągu ostatniego roku we Włoszech przeprowadzano 182,680 operacji plastycznych i tym samym kraj ten znalazł się na ósmej pozycji w tej kategorii na świecie, według najnowszych danych opublikowanych przez International Society of Aesthetic Plastic Surgery (Isaps).

 

Największą popularnością tego typu zabiegi cieszą się w Brazylii, gdzie w 2013 roku przeprowadzano ich 1,49 milionów, zaś na drugim miejscu uplasowały się Stany Zjednoczone z wynikiem 1,45 milionów operacji. Natomiast w Europie na pierwszym miejscu znalazły się Niemcy.

 

We Włoszech najczęściej wybieranym zabiegiem plastycznym był lifting oczu polegający na odmłodzeniu skóry wokół oka – w 2013 roku wykonano 27,952 takich operacji. Niewiele gorszy wynik zanotowały operacje powiększenia piersi, których przeprowadzono 26,520. Popularna wśród Włochów okazała się również liposukcja, czyli zabieg polegający na odsysaniu tłuszczu.