Włosi mają już swój wydział rady miejskiej do spraw

Włosi mają kolejny pomysł na kryzys. Burmistrz miejscowości Ceregnano na północy Włoch powołał wydział rady miejskiej do spraw szczęścia. Według niego każdy ma prawo do szczęścia, szczególnie w czasie kryzysu, dlatego trzeba to prawo administracyjnie zapewnić.

Jak podały włoskie media było to pierwsze postanowienie noworoczne Ivana Dall’Ary, burmistrza Ceregnano. Miasteczko liczy tylko 4 tysiące mieszkańców i położone jest w regionie Wenecja Euganejska. 1 stycznia 2012 został tam utworzony wydział do spraw szczęścia.

Burmistrz wygłosił następujące przesłanie na 2012 rok: „Trzeba być pełnym optymizmu niezależnie od wszystkiego. Nie można zapominać o uśmiechu przez całe życie.”

Ivan Dall’Ara jest przekonany, ze wspólnymi siłami i dzięki odpowiedniemu nastawieniu uda się przezwyciężyć kryzys. Jego działania mają pomóc mieszkańcom zmagać się z trudnościami finansowymi i licznymi wyrzeczeniami, z którymi muszą zmierzyć się w dobie kryzysu.

Właśnie z tego powodu został utworzony wydział do spraw szczęścia. Na jego czele stanęła zastępczyni burmistrza Elena Dall’Oco, z zawodu kucharka. Natychmiast zabrała się do działania w nowej roli: sylwestrowy wieczór spędziła w domu starców przygotowując dla nich uroczystą kolację.

Włosi biją na alarm: niebieska mozzarella znów straszy w sklepach

Mieszkanka Rzymu chce odzyskać oszczędności z 1916 roku