Włosi muszą uczyć dzieci po angielsku

Włochy muszą zrewolucjonizować naukę języków obcych w szkołach i wprowadzić nauczanie przedmiotów po angielsku, powiedziała włoska minister edukacji.

Przedstawiając swój plan reformy edukacji, minister Stefania Giannini powiedziała, że okazjonalne lekcje angielskiego nie są już wystarczające w dzisiejszych czasach i że inne przedmioty także powinny być wykładane po angielsku.

Włoska minister podkreśla jak ważne jest nauczanie dzieci obcych języków i pragnie zagwarantować, że we włoskich szkołach będą dostępni specjaliści w tej dziedzinie. Zanim została ministrem edukacji, Stefania wykładała lingwistykę i podczas swojej kariery próbowała uczynić włoskie uniwersytety bardziej otwarte na Europę i wymiany międzynarodowe.

Jak wynika z najnowszych badań, Włosi są raczej w tyle jeśli chodzi o znajomość angielskiego – ich poziom został oceniony na „podstawowy”. Ten sam wynik osiągnęły takie kraje jak Rosja, Chiny i Francja. Większość europejskich krajów uzyskała poziom „wysoki” lub „dobry”.

Wenecja nie chce być już częścią Włoch

Włoska mafia zarabia więcej niż McDonald’s i Deutsche Bank