,

Włosi niezadowoleni z sytuacji w swoim państwie

przez Patrycja Kaminska

Z badań przeprowadzonych ostatnio przez Instytut Eurispes wynika, że spora część Włochów jest zawiedzona sytuacją w kraju i byłaby skłonna wyjechać do pracy za granicę, gdyby tylko nadarzyła się taka okazja. W przedziale wiekowym 18-34 lat aż 60 procent badanych wyraża taką chęć, natomiast w przedziale 35-44 niewiele mniej – 45 procent.

Sondaż został przeprowadzony niedawno wśród Włochów przez Instytut Eurispes i jego wyniki mówią jedno: większość mieszkańców półwyspu Apenińskiego jest zniechęcona sytuacją w kraju i chętnie podjęłaby pracę za granicą.

 

Aż 60 procent Włochów między 18 a 34 rokiem życia deklaruje, że z chęcią wyjechaliby za granicę w poszukiwaniu lepszego życia i pracy. Młodzi ludzie jako drugi powód ewentualnej emigracji podawali możliwość obniżenia kosztów życia. W starszej grupie wiekowej, między 35 a 44 rokiem życia, liczba zniechęconych Włochów była już nieco mniejsza – 45 procent.

 

Poza tym, aż 63 procent Włochów uważa sytuację w kraju za złą, a 58 procent badanych na pytanie „Czy czujesz, że masz wpływ na sytuację w kraju?” odpowiedziało negatywnie. Wielu Włochów uważa także, że dawniej było lepiej i że pogorszenie stanu w ich kraju przyszło wraz z rokiem 2011.

Poprzedni

Strajk transportowców we Włoszech

Katastrofa statku Concordia: postępowanie sądowe zostanie wszczęte 3 marca

Następny

Dodaj komentarz