Włosi pomylili rybaków z piratami – zapłacą wysokie odszkodowanie za ich śmierć

Włochy zapłacą odszkodowanie 10 mln rupii (192 tysięcy dolarów) rodzinom dwóch indyjskich rybaków, zastrzelonych 15 lutego jako domniemani piraci, przez włoską wojskową ochronę tankowca na Morzu Arabskim – poinformowali adwokaci rodzin.

Adwokaci zaznaczyli, że ugoda odszkodowawcza nie będzie miała wpływu na postępowanie karne, jakie wymiar sprawiedliwości stanu Kerala, na południowym zachodzie Indii, prowadzi wobec dwóch żołnierzy włoskiej piechoty morskiej, oskarżonych o zastrzelenie rybaków.

Jak twierdzą adwokacji, porozumienie w tej sprawie wymaga jeszcze podpisania. Ponadto, w ramach ugody rodziny ofiar wycofają swe pozwy odszkodowawcze oraz zrezygnują z żądania, by postępowanie karne objęło również kapitana tankowca.

Najnowocześniejszy w Europie szybki pociąg Italo będzie kursował we Włoszech

Protest w kraterze Wezuwiusza pod hasłem „Jesteśmy bez pracy i bez przyszłości”