,

Włosi popierają Obamę w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych

przez Patrycja Kaminska

Jak podają sondaże, 70% Włochów głosowałaby na Baracka Obamę w wyborach prezydenckich, zaś tylko 7% kibicuje jego republikańskiemu przeciwnikowi Mittowi Romneyowi. Jednak poparcie Włochów dla Obamy spadło od jego wyboru w 2008 roku z 82 do 73 procent.

Wyniki sondażu opublikowano w dzień dyskusji wokół wypowiedzi Mitta Romneya na temat Włoch podczas jednego z wieców wyborczych. Jednakże sondaż został przeprowadzony zanim Romney wypowiedział się na temat Włoch w swojej kampanii wyborczej.

 

Kandydat na prezydenta powiedział wówczas: „Trzeba zadać sobie pytanie, czy polityka prezydenta Obamy doprowadzi nas do takiego kryzysu, jaki widzimy w Europie, w Hiszpanii czy we Włoszech? Jeśli będziemy dalej wydawać co roku bilion dolarów więcej niż wpływa do kasy, tak właśnie skończymy”.

 

Włoska prasa zinterpretowała te słowa jako „policzek dla Włoch”, a także, że to niesprawiedliwe przedstawiać Włochy jako negatywny przykład. Wypowiedź ta może także zniechęcić potencjalncych amerykańskich wyborców o włoskich korzeniach.

Poprzedni

„Let’s pizza”

Nowy prezydent Sycylii: „Mafiosi mogą pakować walizki”

Następny

Dodaj komentarz