,

Włosi w Krakowie na Euro 2012

przez Patrycja Kaminska

Kraków gości właśnie przedstawicieli włoskiej federacji piłkarskiej, tuż przed losowaniem grup i miejsc meczów Euro 2012, które odbędzie się w piątek. Według Adama Łazuki, dyrektora pionu operacji turniejowych spółki Euro 2012 Polska, jest bardzo prawdopodobne, że Włosi, podobnie Anglicy i Holendrzy, wybiorą właśnie Kraków jako trzecie centrum pobytowe.

Włoska prasa przekonuje trenera reprezentacji, aby wybrał Kraków, który miałby wtedy u siebie aż trzy drużyny mistrzostw, podczas gdy w Poznaniu i Wrocławiu żadna z reprezentacji nie ogłosiła jeszcze swojej obecności. Z kolei w Gdańsku mają rezydować Niemcy, a Warszawa ma być siedzibą Polaków oraz sędziów. Zgodnie z opinią dyrektora Łazuki szanse na pozyskanie Włochów są naprawdę duże i byłaby to bardzo dobra wiadomość dla Krakowa. Ponadto, po raz pierwszy w historii mistrzostw jedno miasto gościłoby aż trzy drużyny i to takiej klasy. Włosi mieliby mieszkać w hotelu Turówka w Wieliczce, a trenować na stadionie Cracovii. Ostateczną decyzję mają podjąć do 16 grudnia.

Ponadto, we włoskich mediach zachęca się do wybrania Krakowa jako bazy Włochów na Euro 2012, podkreślając zalety miasta: „Na Ukrainie brakuje hoteli, ulic, infrastruktury, a Kraków to ma. Dodatkowo do najbardziej oddalonych miast gospodarzy Euro 2012, Doniecka i Charkowa dolecieć można w niecałe dwie godziny” – pisze La Gazzetta Dello Sport.

Warto też wspomnieć, że każda z drużyn, która wybierze Kraków jako siedzibę musi odbyć przynajmniej jeden otwarty trening dla publiczności. Ponadto, zarówno UEFA jak i miasto będzie poszukiwać wolontariuszy do pracy przy Euro. Cały Kraków w czasie mistrzostw będzie ozdobiony banerami mistrzostw, które pojawią się też na lotnisku oraz przy boiskach i hotelach gdzie trenować i mieszkać będą piłkarze.

Poprzedni

Krótka historia włoskiej pizzy i jej kariera na świecie.

Najbardziej znani włoscy piosenkarze i piosenkarki

Następny

Dodaj komentarz