,

Włosi zdobywają trzecie miejsce na Eurowizji 2015

przez Monika Pietryga

W finale tegorocznej, 60 edycji Konkursu Piosenki Eurowizja znalazł się włoski zespół „Il volo”. Trio młodych tenorów zaklasyfikowało się na trzecim miejscu, przegrywając z wokalistami z Rosji i Szwecji.

Zespół reprezentujący Włochy na tegorocznym konkursie piosenki Eurowizja tworzy trzech tenorów: Gianluca Ginoble, Piero Barone i Ignazio Boschetto. Przed międzynarodową publicznością Eurowizji zaśpiewali piosenkę „Grande amore” („Wielka miłość”), która bije rekordy popularności na youtubie. Już wcześniej, dzięki temu utworowi zespół zwyciężył najbardziej prestiżowy konkurs we Włoszech – Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo.

 

Na Eurowizji trio zajęło trzecie miejsce, przegrywając z rosyjską wokalistką Poliną Gagariną i zwycięzcą tegorocznej edycji, reprezentantem Szwecji – Månsem Zelmerlöwem.

 

Il volo” powstało w 2009 roku, kiedy to członkowie zespołu spotkali się jako dzieci w II edycji, emitowanego przez publiczną telewizję Rai1 talent show „Ti lascio una canzone”. Jej zwycięzcą został wówczas Gianluca Ginoble. Chłopcy mieli wtedy po 14-15 lat.

 

Obecnie tenorzy mają po 20-22 lata a na swoim koncie nie tylko zwycięstwo w San Remo i trzecie miejsce na Eurowizji, ale też wystąpienie na ceremonii wręczenia Nagród Nobla w Oslo, czy Bożonarodzeniowy koncert przed włoskim Senatem. Zespół cieszy się w kraju bardzo dużą popularnością.

Poprzedni

Modnie znaczy świadomie. Eko odzież w centrum Turynu

O Boloni słów kilka

Następny

Dodaj komentarz