,

Włoska nauczycielka skazana na 15 dni więzienia

przez Patrycja Kaminska

Emerytowana nauczycielka ze szkoły na Sycylii została skazana na 15 dni więzienia przez Sąd Najwyższy. Powodem była kara jaką nałożyła na 11-letniego ucznia – miał on napisać 100 razy „Jestem kretynem”.

Poruszenie wywołała niecodzienna sprawa skazania sycylijskiej nauczycielki za nałożenie niestosownej kary na 11-letniego ucznia.

 

W 2007 roku dwóch uczniów drugiej klasy gimnazjum z Palermo – dwunastolatek i jedenastolatek – nie chciało na przerwie wpuścić do łazienki swego kolegi. Wyśmiewali go i obrażali. Jeden z uczniów na żądanie nauczycielki przeprosił od razu kolegę za swoje zachowanie, a drugi stanowczo odmówił.

wówczas nauczycielka poleciła jednemu z nich napisać w zeszycie: „Jestem kretynem”. Wywołało to oburzenie ojca chłopca, który złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez kobietę.

Sąd pierwszej instancji uniewinnił ją argumentując, że „energicznie ukarała chuligańskie zachowanie” i stanęła w obronie ofiary łobuzów. Jednak sąd apelacyjny uchylił wyrok i skazał nauczycielkę na ponad dwa tygodnie pozbawienia wolności za to, że nadużyła środków udzielenia nagany.

Poprzedni

Włochy: coraz częstsze okradanie samochodów obcokrajowców

Lady Gaga myśli o ślubie w Wenecji

Następny

Dodaj komentarz