PODZIEL SIĘ
Ocen ten tekst

Restauracja w regionie Marche nie życzy sobie, aby jadali w niej politycy. Właściciel lokalu, Lorenzo Vedovi, twierdzi, że politycy są winni obecnych problemów finansowych kraju i dlatego zdecydował ich w ten symboliczny sposób ukarać.

– Oczywiście to prowokacja, ale także sposób zwrócenia uwagi na to, że dzisiaj przedsiębiorcy zmuszeni są do tego, by być akrobatami – tłumaczy właściciel restauracji Lorenzo Vedovi.

 

Wprawdzie nie wprowadzono żadnego zakazu wstępu, ale hasło wywieszone na budynku restauracji „La Brace” w miejscowości Fermignano jest dość stanowcze. Właściciel „radzi”, aby do jego restauracji nie wchodzili „wszyscy reprezentanci partii politycznych każdego szczebla i zajmujący jakiekolwiek stanowisko”. Z kartki tej wynika jasno, że właściciel nie życzy sobie polityków jako klientów swojej restauracji. 

W dalszej części odezwy do polityków, przytoczonej przez lokalną prasę, wyjaśniono: „Powodem tej decyzji są rozpaczliwe problemy w tym przepięknym kraju, spowodowane właśnie przez was”. 

Właściciel zajazdu Lorenzo Vedovi powiedział: „Nie wszyscy politycy są skorumpowani i winni problemów, jakie przeżywa nasz kraj, ale dopóki nie pojawi się jeden, który zadenuncjuje swoich kolegów ponoszących odpowiedzialność za niedozwolone czyny, politycy proszeni są o to, by nie przekraczali progu tego nieskalanego miejsca.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here