,

Włoska strona internetowa podsumowująca obietnice polityków

przez Patrycja Kaminska

Jak sprawdzić czy włoscy politycy dotrzymują obietnic przedwyborczych? Nic prostszego – wystarczy wejść na stronę internetową poświęconą włoskim politykom, która analizuje ich obietnice i pokazuje czy zostały zrealizowane czy też nie.

Twórcy portalu twierdzą, że będzie on niezwykle przydatny przed majowymi wyborami we Włoszech. Wystarczy wejść na stronę internetową i sprawdzić prawdomówność danego kandydata i czy wcześniej wywiązywał się z przedwyborczych obietnic. Działająca w Neapolu redakcja strony, która gromadzi i zamieszcza złożone obietnice, opatruje je potem jedną z trzech ocen: dotrzymana, niedotrzymana, spełniona połowicznie.


Na stronie internetowej codziennie gromadzone są wypowiedzi premiera Mario Montiego, ministrów z jego rządu, polityków wszystkich szczebli i innych osób publicznych, ich deklaracje, obietnice, zapowiedzi. Dotyczą one rozmaitych aspektów życia społecznego i gospodarczego, na przykład obniżenia podatków, walki z oszustwami skarbowymi, etc. Do tej pory zebrano tam ponad tysiąc politycznych obietnic; większość z nich uznano za niespełnione.

Poprzedni

Mandat za spożywanie jedzenia i napojów w centrum Rzymu

Pomoc psychologiczna dla włoskich polityków w Pizie

Następny

Dodaj komentarz