,

Włoski klub Udinese Calcio zainteresowany polskim piłkarzem

przez Patrycja Kaminska

Klub Udinese Calcio z północnych Włoszech złożył ofertę wykupienia bramkarza Lechii Gdańsk – Wojciecha Pawłowskiego. Polski zawodnik miałby zostać bramkarzem drużyny z Udine jeszcze w zimie, Włosi nie chcą czekać do czerwca, gdyż są zadowoleni z Pawłowskiego.

Wprawdzie bramkarz Lechii Gdańsk przedłużył ostatnio kontrakt ze swoim klubem do 2014 roku, ale mimo to już w sobotę pojechał na testy do Włoch, a w poniedziałek Udinese złożyło ofertę wykupu zawodnika. Dla gdańskiej Lechii to nie lada gratka – klub ma szansę zarobić nawet kilkaset tysięcy euro, a nieoficjalne informacje mówią o sumie pół miliona euro.

 

– To dopiero początek rozmów, Włosi złożyli swoją propozycję, my przedstawiliśmy nasze warunki, w których ważnym punktem są bonusy w przyszłości (m.in. procent od kolejnego transferu). Zobaczymy jak dalej rozwinie się sytuacja – skomentował dyrektor Lechii, Błażej Jenek.

 

– Zdecydowaliśmy się podjąć negocjacje, gdyż nie chcemy blokować rozwoju talentu Wojtka, a on jest mocno zainteresowany przejściem do Udinese – dodaje Jenek. Niestety piłkarz będzie miał małe szanse na granie w pierwszym składzie, ponieważ podstawowym bramkarzem Udinese jest Słoweniec Samir Handanović, uważany obecnie za jednego z najlepszych bramkarzy w Europie.

Poprzedni

Włoskim parlamentarzystom obniżono pensje

Pediatra dla włoskich dzieci tylko do 7. roku życia?

Następny

Dodaj komentarz