Włoski kościół sprzeciwia się świętowaniu Halloween

We włoszech tradycja Halloween jest już dosyć mocno utrwalona, dlatego też włoscy duchowni wyrazili swoje zdanie co do tego święta. Według nich Halloween to profanacja i włoscy rodzice powinni zabronić swoim dzieciom uczestniczenia w halloweenowych zabawach.

Włoscy duchowni radzą włoskim rodzicom: zamiast halloweenowych zabaw należy dzieci zachęcać do uczestnictwa we mszach zadośćuczynienia i procesjach eucharystycznych. Przygotowana została specjalna lista uroczystości religijnych i imprez, określanych jako „anty-Halloween”.

W wydanym komunikacie ta znana wspólnota katolicka argumentuje, że chrześcijanie powinni „trzymać się z daleka” od obchodów 31 października i widzieć w tym dniu wyłącznie wigilię Wszystkich Świętych. Ksiądz Aldo Buonaiuto, który we wspólnocie zajmuje się tematyką sekt, wyraził oburzenie, że we włoskich przedszkolach i szkołach wychowawcy i nauczyciele zmuszają – jego zdaniem dzieci do poznawania tradycji Halloween i forsują związane z nim zabawy.

„No Monti Day”

Wenecja zalana przez „wysoką wodę”