,

Włoski macho przeżywa kryzys łóżkowy

przez bedy

Włoskie stowarzyszenie andrologów SIA alarmuje, że 3,5 miliona włoskich mężczyzn ma problemy z erekcją, praktycznie co ósmy.
Włoski macho traci renomę namiętnego kochanka. Jak wynika z przeprowadzonych badań, coraz więcej Włochów ma problemy z erekcją i, jak podkreślają lekarze, panowie obawiają się przyznać do tego typu zaburzeń.
Jak twierdzą androlodzy, brak erekcji jest alarmującym sygnałem o pogarszającym się stanie zdrowia Włochów. Może to oznaczać początek np. choroby nadciśnieniowej, cukrzycy, czy depresji. Dlatego też w przypadku takich problemów bardzo istotny jest szybki kontakt z lekarzem. Do tej pory włoski mężczyzna zgłaszał się do androloga przynajmniej po dwóch latach od pojawienia się problemu. Aby ułatwić kontakt z lekarzem został stworzony darmowy numer telefoniczny, gdzie cierpiący na tego typu zaburzenia mężczyźni anonimowo mogli skonsultować się z andrologiem. Inicjatywa została szeroko rozpowszechniona poprzez reklamy telewizyjne i prasowe. Numer był aktywny od połowy maja do końca czerwca. W przeciągu 40 dni skorzystało z niego aż 15 tys. Włochów! W większości byli to młodzi ludzie zaniepokojeni m.in. krótkim czasem trwania stosunku, przedwczesnym wytryskiem, niemożliwością utrzymania erekcji czy rozmiarami penisa. Tego typu pytania potwierdziły obawy, że młodzi Włosi odczuwają wielkie zaniepokojenie i niepewność w sferze seksualnej. Osoby starsze natomiast chciały uzyskać informacje, jak, pomimo zaburzeń zdrowotnych (nadciśnienie, cukrzyca czy stres), powrócić do optymalnej kondycji seksualnej.

Według statystyk otrzymanych telefonów, z problemem erekcji najczęściej borykają się mężczyźni z południowych Włoch (około 43 proc. w skali ogólnokrajowej ). Ci z północy mają mniejsze problemy (około 23 proc.). Najwięcej telefonów zostało wykonanych w Rzymie, Neapolu i Mediolanie. Włoscy androlodzy twierdzą, że na dziesięć stosunków przynajmniej w trzech mężczyzna miał problemy z erekcją. W większości przypadków spowodowane jest to ogromnym stresem i frenetycznym życiem.
Żeby przywrócić włoskim mężczyznom dawny wigor, powstała nawet strona internetowa, na której w formie anonimowej można uzyskać porady i wskazówki. Jak do tej pory istnieje już 148 podstron z pytaniami i odpowiedziami ekspertów, z których można wywnioskować, że problem erekcji dotyczy zarówno dwudziestolatków, jak i ludzi sześćdziesięcioletnich.

Poprzedni

Włoscy lekarze rodzinni "leczyli" nieżyjących pacjentów

W centrum Neapolu zawalił się budynek

Następny

Dodaj komentarz