,

Włoski mafioso aresztowany w Portugalii

przez Patrycja Kaminska

Włoski mafioso został aresztowany w Portugalii. Policja wpadła na jego trop poprzez zdjęcia, które jego dziewczyna zamieszczała na Facebooku.

Giovanni Capone, 36 letni mafioso, został zatrzymany w ostatni wtorek w Oliveira de Hospital niedaleko Coimbry w Portugalii, kiedy jechał samochodem ze swoją dziewczyną, aby odebrać swoją teściową z supermarketu, w którym ta ostatnia pracowała.

 

Włoska policja, która ścigała poszukiwanego mafiosa skazanego w 2003 roku za zabójstwo jednego z członków klanu rywalizującego z Camorrą, zlokalizowała jego miejsce pobytu za pomocą zdjęć, które jego portugalska dziewczyna zamieszczała na Facebooku, jak podaje portugalski dziennik „Diário de Notícias”.

 

Giovanni Capone, po tym jak został skazany na 23 lat więzienia, rok temu uciekł z Włoch w kierunku Niemiec. Tam poznał 25-letnią Vânię C., córkę portugalskich emigrantów. Już wówczas Vânia zamieściła na Facebooku pierwsze zdjęcia, z których jasno wynikało, że łączy ją coś z Capone. Od tego momentu włoska policja zaczęła śledzić kroki mafiosa.

Poprzedni

Pisarz Federico Moccia został burmistrzem miasteczka Rosello w Abruzji

Enrico de Pedis – mafioso pochowany wraz z kardynałami

Następny

Dodaj komentarz