PODZIEL SIĘ
Ocen ten tekst

Wzrasta liczba osób uzależnionych od hazardu – o zwrócenie uwagi na ten problem zaapelował włoski minister zdrowia Renato Balduzzi.

Sytuacja jest niepokojąca – uzależnienie od hazardu przypomina we Włoszech prawdziwą epidemię. Liczba osób uzależnionych ciągle rośnie, dlatego włoski minister zdrowia Renato Balduzzi zaproponował przedsięwzięcie pewnych kroków, które miałyby zmniejszyć tę narodową epidemię hazardu. Między innymi chodzi o ograniczenie ilości reklam gier hazardowych. Ma to pomóc uchronić przed tym szkodliwym nałogiem przede wszystkim nieletnich.

 

Balduzzi podkreśla, że uzależnienie od hazardu jest traktowane jako choroba i dlatego należy podchodzić do tej sprawy poważnie. Statystyki mówią o pół milionie uzależnionych, głównie ludzi młodych, zaś szacuje się, że dalsze dwa miliony są zagrożone.

 

„Zakaz hazardu nie wchodzi w rachubę. Państwo nie może być stróżem etyki. Ale może dawać wskazówki”, twierdzi włoski minister zdrowia. Według niego państwo powinno skupić się przede wszystkim na ograniczeniu liczby reklam hazardu, ale do tego trzeba zgody i chęci działania przedstawicieli wszystkich władz, także burmistrzów poszczególnych miast.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here