,

Włoskim parlamentarzystom obniżono pensje

przez Patrycja Kaminska

Cięcia we włoskim parlamencie: deputowani będą zarabiać o 1300 euro miesięcznie mniej niż dotychczas. Podjęto też kroki w walce z korupcją.

Kancelaria niższej izby parlamentu podjęła decyzję o natychmiastowym obniżeniu pensji włoskich deputowanych – będą oni zarabiać o 1300 euro mniej. Cięcia przeprowadzono w ramach programu oszczędnościowego nowego rządu Mario Montiego, który przyjęto w grudniu ubiegłego roku. O obniżenie pensji deputowanych apelowali też włoscy obywatele, którzy sami zmuszeni są do wielu wyrzeczeń z powodu kryzysu.

 

Wielu parlamentarzystów nie zgadza się z decyzją kancelarii i deklaruje, że ich przychody są niższe niż wynika to z ustaleń włoskiego urzędu statystycznego Istat, który oszacował, że posłowie wraz z różnymi dodatkami otrzymują miesięcznie 16 tysięcy euro. Jednak decyzja o wprowadzeniu obniżek będzie należała do samego parlamentu.

 

Ponadto, w ramach walki z korupcją w administracji publicznej pojawiła się propozycja nagród za każde doniesienie o korupcji, a tym samym gwarancji anonimowości dla osoby, która taką informację zgłosi.

Poprzedni

Meteorolodzy ostrzegają: atak zimy na północy Włoch

Włoski klub Udinese Calcio zainteresowany polskim piłkarzem

Następny

Dodaj komentarz