,

Wstyd i kompromitacja

przez Patrycja Kaminska

Na jednym z najbardziej liczących się uniwersytecie w Europie zajęcia odbywają się tymczasowo w wielkim namiocie ustawionym na skwerze obok uczelni. Tak Uniwersytet La Sapienza w Rzymie postanowił rozwiązać problem przepełnionych sal i niekończącego się remontu, który uniemożliwia normalne prowadzenie zajęć.

Wielki namiot zastępujący sale wykładowe dla Wydziału Prawa Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie to według większości studentów i części wykładowców wstyd i hańba dla tak prestiżowej uczelni. Dla niektórych rozwiązanie to przypomina miasteczko namiotowe wzniesione po trzęsieniu ziemi.


Studenci swoje niezadowolenie wyrażają na łamach uniwersyteckiej prasy, gdzie jednoczą się pod hasłem „Nie dla namiotu”. Protest ten trwa już od sierpnia, kiedy rozpoczęto montaż namiotu na skwerze.


Władze uniwersytetu wyjaśniają, że powstanie namiotu dla studentów prawa było koniecznością, a przyczyną tego niekonwencjonalnego rozwiązania jest trwający generalny remont uczelni, a także przepełnione sale wykładowe.

Poprzedni

Karabinierzy udaremnili napad na bank w Ankonie

Mandat za spożywanie jedzenia i napojów w centrum Rzymu

Następny

Dodaj komentarz