,

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. I z Rzymu także!

przez bedy

Znane od lat przysłowie, iż wszystkie drogi prowadzą do Rzymu w dzisiejszych czasach nabiera szczególnego znaczenia. Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air dopracowały mapę połączeń w ten sposób, że do stolicy Włoch można przylecieć z Gdańska, Warszawy i Katowic.

Loty obsługiwane są na dwóch lotniskach – Ciampino zlokalizowanym 15 km od centrum miasta, do którego loty z Katowic odbywają się co dwa dni, oraz Fiumicino. Największy port lotniczy we Włoszech, oddalony o 30 km od centrum miasta, obsługuje połączenia z Warszawą (codziennie) i Gdańskiem (co około 3 dni). Dzięki tak opracowanej siatce komunikacyjnej, urlop w Rzymie czy spontaniczny wypad na zakupy do Italii nie stanowi żadnego problemu.

 

W Rzymie nie sposób się nudzić

Czwarte co do wielkości miasto Unii Europejskiej jest tak bogate w atrakcje, że niemożliwe jest wymienienie wszystkich. Daje tak wiele możliwości, że spędzenie nawet najdłuższego urlopu nie pozwoli na odkrycie wszystkich tajemnic „Wiecznego Miasta”. Sprzyjający klimat pozwala na występowanie średnich temperatur powietrza nawet powyżej 30 stopni w okresie letnim. Niewielkie opady i duża ilość słonecznych dni w roku z pewnością ucieszy zarówno amatorów plażowania, jak i aktywnego zwiedzania. A w Rzymie jest co zobaczyć. Któż nie słyszał o słynnym Koloseum, Łuku Konstantyna, Forum Romanum, Kaplicy Sykstyńskiej czy Bazylice Świętego Piotra? Panteon, Plac Navona, Schody Hiszpańskie czy Piazza del Popolo to tylko niewielka część miejsc wartych szczególnych uwagi. Środkowe Włochy słynną także z piaszczystych plaż położonych w jednej z dzielnic (Ostia) nad morzem Tyrreńskim. Są one doskonale nawet dla najbardziej wybrednych turystów: wszędzie są prysznice, przebieralnie, restauracje i bary. Nie pozostaje nic więcej, jak tylko wypoczywać i rozkoszować się wspaniałym, włoskim klimatem!

Wiele dróg prowadzi także z Rzymu

Węgierski Wizz Air uruchomił wiele połączeń ze stolicy Włoch do całej Europy. Oprócz wymienionych już polskich kierunków, możliwe są loty z Fiumicino do Pragi, Budapesztu, Wilna, Cluj oraz Tirgu Mures. Do Cluj można dolecieć także z drugiego rzymskiego lotniska, Ciampino. Pozostałe kierunki obsługiwane z tego portu to: Bukareszt, Chisinau, Timisoara oraz Krajowa. Te ostatnie są szczególnie warte rozważenia, z uwagi na małą dostępność z Polski. Rzym stanowi doskonałą bazę przesiadkową dla podróżników i urlopowiczów.

Rzym dobry dla każdego!

Tyle dróg, ile prowadzi do Rzymu, musi pozwalać także na jego opuszczenie. Rzym jest świetnym miejscem na przystanek w podróży. Jednak nie sposób być w Rzymie i nie ulec jego urokowi choć na kilka chwil lub dni. Kto raz przyjedzie do „Wiecznego Miasta”, z pewnością do niego wróci – na urlop, pozwiedzać lub, by móc po prostu pobłądzić po klimatycznych uliczkach.


Poprzedni

W małej sycylijskiej wiosce żyje aż dziewięciu stulatków

Wenecja planuje konstrukcję sztucznej wyspy aby zapobiec zatłoczeniu Canal Grande

Następny

Dodaj komentarz