,

Wycieczka do Krakowa – co warto zobaczyć?

przez bedy

Położony w południowej Polsce nad Wisłą Kraków, choć jest miastem starym to nadal tętniącym życiem. Jest to miejscowość, w której przeszłość przenika teraźniejszość, a dziesiątki dowodów historii doskonale odzwierciedlają to co było kiedyś. W ciągu dwudniowej wycieczki co prawda nie uda się zwiedzić wszystkiego, jednak podpowiadamy co powinno znaleźć się na szczycie listy miejsc wartych zobaczenia. Zacznijmy jednak od początku.

 

 

Jak dojechać do dawnej stolicy Polski?

Jak niektórzy zwykli mawiać – wszystkie drogi prowadzą do Krakowa. Do miasta królów można dojechać zarówno pociągiem, autobusem, jak i prywatnym samochodem, a mieszkańcy północy mogą pokusić się nawet o skorzystanie z taniego lotu. Więcej problemów może sprawić poruszanie się po samym mieście.

 

Mieszkańcy Krakowa z pewnością potwierdziliby, że podróżowanie z jednego końca miasta na drugi nie należy do najprzyjemniejszych, a korzystanie z komunikacji miejskiej może być bardzo uciążliwe. Konieczność korzystania z kilku linii autobusowych i tramwajowych sprawia, że może się zdarzyć brak kompatybilności rozkładów jazdy, przez co utkniemy na jednym z przystanków.

 

Dużo bardziej opłaca się korzystać z usług lokalnych firm taksówkarskich (np. https://krk.taxi/) posiadających w ofercie indywidualne przewozy z lotnika do centrum i nie tylko. W ten sposób zaoszczędzimy sporo wolnego czasu i zamiast stać w korkach będziemy mogli dużo więcej zwiedzić.

 

 

Droga królewska z Wawelem na czele

To główny „deptak” Krakowa, którego z pewnością nie można pominąć. Co jak co, ale spacer ulicami miasta to wręcz konieczność. Droga królewska jest także głównym szlakiem turystycznym, dzięki któremu za jednym zamachem można zobaczyć wszystko to, co powinien zwiedzić przybywający pierwszy raz do miasta podróżnik.

 

Prawdziwym sercem Krakowa jest Wawel. To tutaj można zapoznać się z historią i na własne oczy zobaczyć świadectwo przeszłości. Miejsce znane i cenione przez turystów z całego świata, którzy z przyjemnością przystają by docenić jego architekturę.

 

Nie mniejsze wrażenie niż w dzień Kraków robi nocą. Jako, że miasto zamieszkuje sporo studentów lubiących się bawić to wieczorową porą można do nich dołączyć i wziąć udział w niezapomnianej imprezie lub kulturalnie napić się drinka w przyjemnej atmosferze. Kraków to jedno z takich miejsc, które bezapelacyjnie powinien odwiedzić choć raz w życiu każdy Polak.

 

Poprzedni

Dotacja ze środków unijnych na rozpoczęcie działalności Sprawdź, co musisz wiedzieć

Chorwacja i Włochy na jednym ubezpieczeniu turystycznym

Następny

Dodaj komentarz