,

Wyjazd na narty? Najlepiej we włoskie Dolomity!

przez Patrycja Kaminska

Dla tych, którzy nie mogą doczekać się śniegu i nart polecamy włoskie Dolomity, jedno z najbardziej lubianych przez narciarzy miejsc.

Dolomity to pasmo górskie w północno-wschodniej części Włoch, stanowiące część Alp Wschodnich. Dolomity graniczą z Austrią, ale w całości położone są na terenie Włoch, dokładnie obejmują Tyrol Południowy, Belluno, Bolzano i Trydent. Najwyższe szczyty to Marmolada (3342 m n.p.m) oraz Antelao (3263 m n.p.m).

 

Dolomity są bardzo atrakcyjne turystycznie, nie tylko dla narciarzy, ale też jest to idealne miejsce dla wspinaczy skalnych, świetnie nadaje się też na wyprawy rowerami górskimi. Jednak przede wszystkim jest to jedno z najpopularniejszych miejsc na narty, nie tylko ze względu na same góry, ale też warte zobaczenia są przepiękne doliny.  Nic więc dziwnego zatem, że w 2009 roku Dolomity zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

Turystów z całego świata przyciągają też malownicze widoki gór i dolin, mieniące się różnymi kolorami, w zależności od pory dnia. Kolejnym czynnikiem przemawiającym na korzyść Dolomitów jest panująca tu w zimie słoneczna pogoda i dużo łagodny klimat, niż w Austrii. Nie zapominajmy też o gościnności mieszkańców Dolomitów, co sprawia, że z roku na rok coraz więcej turystów decyduje się przyjechać tu na narty.

Poprzedni

Wspólne posiłki nadal popularne wśród Włochów.

Włosi według Polaków

Następny

Dodaj komentarz