Wyspa Giglio żąda odszkodowania za Concordię

Toskańska wyspa Giglio, u wybrzeży której doszło do tragedii statku wycieczkowego Concordia, zażądała odszkodowania w wysokości „co najmniej” 80 miliona euro za poniesione straty.

Prośba ta została wystosowana przez prawników z wyspy Giglio, reprezentujących radę wyspy, która jest częścią archipelagu Toskanii. Ta niewielka wyspa domaga się odszkodowania za szkody poniesione w wyniku tragedii wycieczkowca, do której doszło u jej wybrzeży 13 stycznia 2012 roku i w której zginęły 32 osoby.

Prawnik Alessandro Maria Lecci, działający w imieniu wyspy Giglio, zażądał odszkodowania od właścicieli statku Concordia – Costa Cruises.

Jako jeden z powodów rekompensaty podaje fakt, że na wyspie w wyniku tragedii drastycznie zmniejszył się ruch turystyczny. Odbyło się już pierwsze posiedzenie sądu w tej sprawie, podczas którego prawnik wyspy przedstawił uzasadnienie żądanego odszkodowania.

Włoski Pałac królewski w Casercie w stanie zaniedbania

Włoska telewizja wycofuje serial z powodu homoseksualnych scen